ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Article Details
Nová pravidla diskuzních fór - s komentářem
30.10.2006, Milan

Tato nová pravidla doporučuji přečíst každému uživateli diskuzních fór, aby nedocházelo ke zbytečným nedorozuměním.


Vážení uživatelé diskuzního fóra Knife.cz,

v poslední době došlo ke snížení profesionální úrovně tohoto diskuzního fóra. Stále častěji se zde vyskytují urážky a zbytečné, nicneříkající příspěvky, někteří si fórum pletou s chatem. Abych udržel fórum zajímavé pro Vás (nás) všechny - nožíře, sběratele, nožířské nadšence..., vstupují dnešním dnem v platnost tato nová pravidla diskuzních fór.

Mnoho z Vás ví, že jsem se tomuto kroku dlouho bránil, neboť jsem nepřítelem restrikcí a omezení, ale anonymita internetu bohužel vyžaduje jasná pravidla. Žádám Vás tedy o jejich dodržování, abychom si mohli i nadále nerušeně vyměňovat zkušenosti a diskutovat o tom, co nás baví.

Díky za pochopení,

Milan Pokorný - Admin
pokorny@knife.cz

 


Nová pravidla diskuzních fór
Výklad je pod každým pravidlem vyznačen kurzívou

1) Žádné napadání, osobní osočování, nadávky, včetně nábožensky či národnostně motivovaných urážek nebudou tolerovány. (Bude následovat výmaz a upozornění, případně zablokování uživatele.)
V postatě jde o to, aby se tu lidé navzájem neposílali do prdele a vyřizovali si někajé osobní účty (od toho jsou maily, ICQ atd.) Rozhodně by to ale nemělo ubírat možnosti konstruktivní kritice - když někomu napíšete, že má na kudle nesouměrný výbrus, nebo že se vám z nějakých důvodů nelíbí, nejde samozřejmě o porušení pravidel.

2) Při zakládání nových vláken se snažte co nejjasněji v krátkosti popsat diskutované téma, vlákna typu "prosba", "žádost o radu", "poraďte" a podobně budou vymazána, tudíž nemá cenu na ně odpovídat. (To samozřejmě neznamená, že se účastník diskuze nemůže na něco zeptat, je pouze nutné vhodně nazvat založené vlákno např. "Kde sháníte barevné kovy?")
V minulosti se zde celkem často objevovala různá vlákna s názvem "dotaz", "prosba o radu", "poraďte" atd. a až po jejich rozkliknutí se člověk dozvěděl, obsah prosby či dotazu. Když tedy něco zakládáte, zkuste se zamyslet nad vhodným názvem vlákna, neboť to slouží ostatním pro lepší orientaci na celém fóru. Samozřejmě není problém vložit do fóra dotaz, jen se snažte jej vhodně formulovat. Fórum by prostě mělo být přehledné.

3) Témata typu "jaký je nejlepší nůž", ideální ocel", "nejlepší nožíř" nevedou ke konstruktivní debatě, protže jediná správná odpověď na ně neexistuje (každý má jiné potřeby a názory), proto se prosím snažte takovéhle formulaci otázek vyhnout.
V podstatě jde o to, že témata typu "nejlepší nůž", "ideální ocel", "nejlepší nožíř" atd. jsou prostě irelevantní a nikdy nepovedou (a ani vést nemohou) ke konstruktivní debatě. Pro každého je přeci ideální a vhodné něco jiného...

4) Veškerá reklama na osobní stránky či vlastní projekty a různé společnosti je možná jen se souhlasem Admina (u nekomerčních věcí) či za poplatek (u komerčních věcí).
Opět vycházejte z toho, že fórum je hlavně o diskuzi a mělo by sloužit jako taková "studnice informací". Už se tu ale našlo pár chytráků, kteří si mysleli, že si zde udělají reklamu na své obchody, což mohou, ale za peníze. Vkládání odkazů je samozřejmě možné. Nemáte-li jistotu, zeptejte se admina :)

5) Funkce mazání a editace jsou určeny pouze pro korekturu gramatických chyb, případně pro pročištění vlákna od příspěvků, které s ním nesouvisí (off-topic). Pokud na fórum něco napíšete, měli by jste si za tím stát i v reálném světě. Příspěvky typu "něco něco něco - večer smáznu" nejsou povoleny a jejich autor může být zablokován - nepoužívejte fórum jako chat!
Tohle je snad jasné - mazání vlastních příspěvků se tu stalo jakousi módou a mnohá vlákna tím ztrácejí návaznosti. Proto jej používejte jen ve výše uvedených případech. Co se týká editu - opravdu byl původně určen na korekturu gramatických chyb a ne aby umožňoval diskutérům "měnit názor" v závislosti na počasí a momentální náladě.

6) Než se zapojíte do diskuse, zejména těch s více stránkami, projděte si předchozí příspěvky, možna to, co chcete říct, uz bylo dříve řešeno či řečeno, jen velice neradi se zbytečně opakujeme. Použijte funkci HLEDAT.
Funkce HLEDAT není dokonalá, ale funguje a pokud si dáte chvilku práce, výsledek se dostaví. Jde o to, zamezit cyklicky se opakujícím dotazům. Tento problém by částečně řešila rubrika FAQ nebo pěkně česky ČKD (často kladené dotazy), která chybí, což je nedostatek.

7) Používáním těchto diskuzních fór souhlasíte, že je nebudete zneužívat k posílání materiálu o kterém víte, že je nepravdivý, případně který porušuje některý ze zákonů České Republiky.
K tomu snad není třeba nic dodávat...

8) Tento web je soukromý majetek a proto si admin vyhrazuje právo zablokovat uživatele či vymazat příspěvek bez udání důvodu.
Tento bod zní vcelku nekompromisně a arogantně, ale nechtěl jsem to zaobalovat do nějakých politických formulací. Chtěl jsem si pouze (coby majitel serveru) uchovat jakési právo veta, toť vše. Neznamená to, že si budu z libovůle umazávat příspěvky a bezdůvodně blokovat všechny, kteří mi nesednou!

9) Ani ne snad pravidlo jako spíš informace. Právo na okamžité založení nového vlákna mají uživatelé, kteří odeslali alespoň 30 příspěvků. Při zakládání inzerátu navíc musejí splňovat podmínku, že jsou registrování alespoň 60 dní. Fórum novým uživatelům sice povolí vlákno založit, ale toto vlákno se nezobrazí, dokud jej neschválí některý z moderátorů.
Neradi to zavádíme, nicméně je to nutnost. Spousta nových uživatelů bezmyšlenkovitě zakládá nová vlákna, aniž by využili hledání, kterým by často našli vlákno na dané téma. Navíc se někteří ještě hádají s moderátory, protože mají pocit, že jim někdo ubližuje. Moderátoři se snaží fórum udržet přehledné, nechceme se dostat do stavu, kdy by ke každému tématu existovalo dvacet vláken, po kterých by byly roztroušeny relevantní informace.

10) Politické, náboženské, rasové a xenofobní diskuze nebudou na Knife.cz tolerovány. Stejně tak diskuze o násilí a přímá propagace falsifikátů se nepřipouští.
 
11)
Součástí pravidel jsou pravidla inzerce, která jsou uvedena jako vývěska v inzertních fórech.

12) O zásazích moderátorů se nediskutuje.

13) Uživatel může sám zrušit svůj účet kliknutím na svůj nick (levý horní roh Knife) - upravit profil - unRegister. Příspěvky ale nadále zůstávají součástí archivu diskuze (nechceme narušovat kontinuitu diskuze mazáním příspěvků, na které další uživatelé reagují).


  
Podmínky používání | Prohlášení o soukromí | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris